Inne

CZAS NA TATUAŻE PATRIOTYCZNE

Coraz więcej osób przyozdabia swoje ciała tatuażami. Robią to bo chcą pokazać innym, że są indywidualistami. Podkreślają swoje przekonania tatuując na ciele ważne dla nich symbole i słowa. Zanim zdecydujesz się na tatuaż zastanów się co jest dla ciebie najważniejsze.

Odsłaniając tatuaż pokazujemy jacy jesteśmy. Już samo posiadanie tatuażu powoduje, że jesteśmy postrzegani inaczej. A co jeśli mamy tatuaż patriotyczny?
Wówczas zawsze gdziekolwiek byśmy nie byli mamy przy sobie kawałek ojczyzny. Na plaży nad polskim morzem czy w zagranicznym kurorcie każdy kto zobaczy wasz tatuaż będzie wiedział, że jesteście dumni ze swojego kraju, historii i dziedzictwa kulturowego.

Jaki wzór?
Osoby decydujące się na tatuaż patriotyczny najczęściej wybierają wzory zawierające barwy narodowe, godło lub napis „Bóg, Honor, Ojczyzna” (dewiza Wojska Polskiego). Zazwyczaj są one częścią większej grafiki w której znajdą się takie elementy jak: symbol Polski Walczącej, żołnierze Armii Krajowej i husaria. Często też nawiązuje się do wielkich wydarzeń takich jak powstanie warszawskie.
Ciekawym pomysłem na tatuaż patriotyczny jest pokazanie również swojego lokalnego patriotyzmu. Tu można w grafice zawrzeć np. herb Polski i miasta z którego pochodzimy.

Robimy tatuaż
Jeżeli spodobał wam się pomysł patriotycznego tatuażu musicie wybrać wzór, miejsce i tatuażystę. Jeżeli nie robiliście wcześniej tatuaży najlepiej jest popytać znajomych o sprawdzonego tatuażystę. Tylko w profesjonalnym zakładzie macie pewność, że wszystko jest sterylne. Poproście też o zdjęcia gotowych tatuaży, aby zobaczyć jakiej są jakości i w jakim stylu wykonane.
Dobry tatuażysta pomoże wam przy stworzeniu grafiki. Wystarczy, że przyjdziecie z ogólnym pomysłem co ma zawierać tatuaż i jakiej ma być wielkości.

Tylko gdzie?
Co do miejsca przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcecie, żeby był cały czas widoczny czy wolicie sami ubiorem decydować kiedy chcecie go pokazać.
Wiele osób na takie tatuaże wybiera ramie, plecy lub klatkę piersiową umiejscawiając znaki narodowe w okolicach serca.
Jeżeli nie robiliście wcześniej tatuażu i chcielibyście na pierwszy raz znaleźć miejsce w którym będzie to mniej bolesne pamiętajcie o prostej zasadzie – im bardziej skóra oddalona jest od kości tym mniej będzie bolało. Czyli mniej bolesne będzie wykonanie tatuażu na ramieniu niż na łopatce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *